Інноваційні підходи у збереженні культурної спадщини Закарпаття

«Інноваційні підходи у збереженні культурної спадщини Закарпаття. Застосування дрон-технологій, а також віртуальної та доповненої реальності»

27 квітня 2017 р. Європейський парламент прийняв рішення, що 2018-й буде присвячений культурній історичній спадщині, зокрема і архітектурній спадщині у європейських країнах. Водночас, міністр культури України Євген Нищук в ефірі одного з українських телеканалів  заявив: «Наступний рік у Європі в частині культури є роком культурної спадщини. І ми зараз підготували всі документи для указу Президента про те, щоб наступний рік в Україні також оголосили роком відновлення і реставрації культурної спадщини.

В кожному місті, навіть на пам’ятки місцевого значення, мали б передбачити кошти на оновлення музеїв, заповідників, палаців». Архітектурні об’єкти, унікальні природні ландшафти, місця археологічних розкопок, що розкиданні по всій країні – історична та культурна спадщина наповнює значну частину державного надбання.

Мукачівський замок 48°26′43″ пн. ш. 22°43′02″ сх. д..

З технологічним проектом збереження архітектурної спадщини Закарпаття за допомогою новітніх технологій до керівництва Закарпаття  звернулися Агенція регіонального розвитку Закарпатської області та ГО «Культурна платформа Закарпаття». Керівники цих організацій залучили до проекту провідних столичних фахівців – Кирила Покутного – співзасновника  лабораторії VR і AR «SensoramaLab», автора проекту «Чорнобиль 360» (м.Київ) та Валерія Яковенка – співзасновника компанії DroneUA (м. Київ).
За словами спікерів, Закарпаття має унікальні надбання – історичні комплекси замкової архітектури.

Створення цифрової моделі для замків мають ряд переваг у порівнянні з фотоілюстраціями. Завдяки можливості обертати і «зумувати» (наближати) модель, складається реалістична картина форми і розміру замку.
Ця технологія створює динамічну форму архітектурного об’єкту та надає можливість якісно нової презентації на високо-конкурентних туристичних ринках світу.

http://www.carpathia.gov.ua/novyna/arhitekturnu-spadshchynu-zakarpattya-planuyut-prezentuvaty-za-dopomogoyu-suchasnyh-tehnologiy