Що це? Міждисциплінарний фестиваль :DRONEVAR

ІДЕЯ – одружити новітні високотехнологічні розумні бавки (гаджети) із українським культурним кодом на Закарпатському майданчику, де багато сторіч перетиналися цивілізаційні магістралі й нашаровувалися унікальні цінністні, мистецькі та побутові матриці.

:DRONEVAR – це проект про нові горизонти, що мають нам відкритися, коли технологія як інструмент потрапить в руки майстра українського коду (митця) й вони заграють симфонію України майбутнього. Той шлях багатоступеневий, тож перший наш крок…

ДРОН – наймолодший представник династії БПЛА (безпілотний літальний апарат), що розпочала свій рух більше 100 років тому, коли у 1910 році український винахідник Ігор Сікорський зконструював модель “Гелікоптер – 1”. Маленький гвинтокрилий надшвидкий звір уособлює в собі покоління технологічного прогресу й пік довготривалого розитку повітряної культури.

Він – робот, що надає крила. Його створила та ним керує людина. Але, якщо придивитися уважніше, то можна побачити – лялька вже веде лялькаря. Технологія сьогодні визначає напрямок культурних змін, задає формати та тренди. Та коли не забувати в кого яка роль, то злиття духу й матерії, як завжди, виведе людство на новий рівень гри – ВСЕРЕДИНІКОДУ

Культурно-технологічний фестиваль “:DRONEVAR” 2017 відбувся на території історично комплексу краєзнавчого музею Ужгородський замок.

Замок багато століть був середовищем, де збиралися лицарі для здійснення ритуалу “Паранно”: очищення у джерелі, що розташовується в околицях замку і має найвищий в світі вміст срібла.

Джерело | ВСЕРЕДИНІКОДУ

Згодом, коли війни скінчилися, лицарі перетворилися на митців, а замок – на місто-міф. За легендою митці зібрали каміння і перебудували замок на більш “модерну споруду”. В цьому їм допомагали безпілотні літаючі механізми. Які до того часу допомогли збудувати багато кам‘яних споруд в Африці, південній Америці, Азії…

Ужгородський замок | погляд дрона 48°37′18″ пн. ш. 22°18′24″ сх. д

Історія повторюється. Війна закінчується і Лицарям наступає час збирати каміння.

 

Цього разу дія має культурно-технологічну основу. Небесний калейдоскоп Срібної Землі наче магніт зтягує з усіх куточків світу небесні машини – дрони. Їх завдання – разом з містянами зібрати каміння й віднайти шлях до джерела…

Околиці Джерела

МІСІЯ:

Розвиток креативних індустрій Закарпаття, що розкриє потужний економічний потенціал області (у тому числі й внутрішній та зовнішній туризм), підвищить її інвестиційну привабливість, дозволить стати джерелом унікальної експертизи для інших областей України, а також інтегрує регіон в сучасний міжнародний культурний та економічний контексти.

 

УНІКАЛЬНІСТЬ:

ГРА – через ігровий елемент фестивальний формат презентації досягнень міста/ області/ краю (середовища життя) вийде на новий рівень – перетворить мультидисциплінарний декількоденний ланцюг (BLOCKCHAIN) культурних та мистецьких подій в режимі “митець – спостерігач/гладач” на безперервний багатошаровий перформанс, що буде не тільки відображати, але також постійно й ефективно збагачувати культурне середовище життя міста/ області/ краю в реальному часі.

ILKO Gallery 48°37′18″ пн. ш. 22°18′24″ сх. д
Чемпіони світу Чад Новак

УБРАННЯ – завдяки симбіозу технологій та мистецтва фестиваль ревіталізує культурну спадщину та надасть їй сучасне контенте оформлення, що виведе український культурний продукт у глобальну ротацію/обіг

ЗАВДАННЯ:

  • запустити серію системоутворюючих заходів спрямованих на реалізацію: “Експортної стратегії України 2017-2021 року”;
  • стати лідером в публічному представленні кейсів спрямованих на розвиток та інтеграцію у фізично-аналоговому та цифровому світі “Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України на 2018-2020 роки”;
  • ревіталізувати через цифрові технології культурну спадщину України в рамках “Року збереження культурної спадщини 2018”. А саме: оцифрувати замки Закарпаття, створивши середовище де одномоментно існує фізично-аналоговий світ і цифровий. Проект “Замки Закарпаття 360°”
  • напрацювати широку експертизу з культурно-технологічного фестивального менеджменту в регіонах;
  • розвивати Закарпаття як хаб креативних можливостей з налагодження та розширення глобальних комунікаційних зв’язків між представниками мистецтва, науки, освіти, кіберспорту та бізнесу;
  • започаткувати традицію “замкових дискусій” (гостини) між місцевими, національними та глобальними лідерами думок;
  • залучити Закарпатський бізнес до іноваційного поступу у розвитку краю;
ILKO Gallery 48°37′18″ пн. ш. 22°18′24″ сх. д

Серцем культурно-технологічного фестивалю

“:DRONEVAR” 2018 буде донжон – Вежа останньої оборони.

Чотирикутний донжон – Вежа останньої оборони. Координати замку: 48°32′20″ пн. ш. 22°29′51″ сх. д.

Єдиний в Україні замок християнського лицарського ордену тамплієрів розташований в селищі Середнє Ужгородського району Закарпатської області.

Замок був збудований за рахунок Фруа де Барманьє в 1146 року. Орден тамплієрів отримав право на торгівлю солотвинською сіллю. А сам соляний шлях з Солотвина до Європи проходив через Закарпаття

Після ліквідації ордену тамплієрів у 1312 році Середнянський замок переходить до монахів Ордену Святого Павла. Після них він передавався з рук в руки угорським феодалам, аж поки не був зруйнований в ході антигабзбурзького повстання 1703-1711 років.

Чотирикутний донжон – Вежа останньої оборони. Координати замку: 48°32′20″ пн. ш. 22°29′51″ сх. д.

Деякі артефакти ордену тамплієрів були знайдені у селі Новосілки Золочівського району Львівської області. Це два камені вагою до десяти тон з таємничим написом – камені з Новосілок.

 

За переказами ці камені – все, що залишилося від зруйнованого у XVI столітті Новосілківського замку, збудованного вихідцями з Угорщини, нащадками багатого та могутнього ордену тамплієрів. Багато хто вважає, що в ньому зашифроване місце скарбів тамлієрі, що заховані у селищі Середньому на Закарпатті.

За місцевими переказами, під замком сховані багатства тамлієрів. Можливо, саме камені з Новосілок знають місце, де в Середняньському замку сховані скарби і Святий Граальлегендарна чаша Ісуса Христа, якою володіли тамплієри.

З 18 ст. замок став нікому непотрібним і почав руйнуватись. Процес руйнування триває і до сьогодні.

Культурна спадщина робить внесок до постійної переоцінки культур та особистостей та є важливою рушійною силою передачі особливого досвіду, навичок та знань між поколіннями. Фізичний стан донжону відображає стан української держави – “Святий Грааль” у нас, а ми кожного дня втрачаємо відчуття у розумінні цієї простої істини.

Чотирикутний донжон – Вежа останньої оборони. Координати замку: 48°32′20″ пн. ш. 22°29′51″ сх. д.

У контексті поштовху для розвитку сектору туризму – культурна спадщина має величезний економічний потенціал. Втім, культурна спадщина є нестійким надбанням, яке потребує політики та моделей розвитку, що зберігають та заохочують її різноманіття й унікальність задля стабільного розвитку.

Проект “Замки Закарпаття 360°” – ставить перед собою завдання ревіталізувати та зберегти через цифрові технології культурну спадщину України. В рамках «Року збереження культурної спадщини 2018», ми прагнемо оцифрувати замки Закарпаття, створивши середовище де одномоментно існує фізично-аналоговий світ і цифровий для публічної проінформованості про надбання Української держави у глобальному медіапросторі.

Чотирикутний донжон – Вежа останньої оборони. Координати замку: 48°32′20″ пн. ш. 22°29′51″ сх. д.

“:DRONEVAR” 2018 – Башта останньої оборони для об‘єкту фізично-аналогового простору культурної спадщини і шанс на ширше осмилення нематеріальної спадщини нашої держави.

Культурно-технологічний фестиваль може стати прикладом з застосування ширших політик та моделей, що зберігають та заохочують до інновацій та різноманіття задля стабільного розвитку дрежави.

Культура – “Вежа останньої надії” сучасності 3D реконструкція

 

 

 

ОРГАНІЗАТОР:

Громадське об‘єднання «Культурна платформа Закарпаття»
ТМ «Креативні Індустрії Територій» https://www.facebook.com/creativeindustriesukraine/